Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w Urzędzie Gminy w Lubomi: „Jakoś to przetrwamy”

Facebook Twitter

15 urzędników zakażonych, 19- zdrowych. Wszyscy pracownicy Urzędu Gminy w Lubomi przeszli testy na koronawirusa. Na COVID-19 zachorowało całe kierownictwo gminy: wójt, jego zastępca, sekretarz i skarbnik.

Nie pracuje wydział inwestycji, bo 4 urzędników w nim zatrudnionych też jest zakażonych i przebywa w izolacji:

Mimo, że się zabezpieczaliśmy, odległości były, ale nie dało się uniknąć. Nie ma ciężkich przypadków, to jest najważniejsze, że przechodzimy to stosunkowo dobrze, choć kilka osób jest w stanie jakby poważną grypę miało. Mnie akurat oszczędziło, oprócz dwóch dni, kiedy miałem temperaturę podwyższoną – 37,7, to od kilu dni nie mam nic, lekkie osłabienie, natomiast innych objawów nie mam. Chętnie bym poszedł do pracy, ale byłem na teście i dopiero w przyszłą środę idę do pracy.

-mówi Czesław Burek, wójt Lubomi.

W środę (21.10.) budynek urzędu gminy został zdezynfekowany, a mieszkańcy przyjmowani są tylko w najpilniejszych sprawach, jak na przykład sporządzenie aktu zgonu:

Kontakty musimy ograniczać, po pierwsze mamy urnę na pisma, po drugie- mamy maila, są telefony. Po czwarte jak są sprawy bardzo pilne, pracownik schodzi na dół. W piątek będziemy już pracować jak w każdy inny dzień, od 7.00 do 15.00 jak w każdy dzień, w piątek mamy ozonowanie całego urzędu (…). Lubomia była na szarym końcu, jeśli chodzi o powiat a tym razem do czołówki trafiliśmy

Wójt Lubomi, Czesław Burek, spędza izolację wykorzystując zaległy urlop, choć jest w ciągłym kontakcie z urzędem. Badania dla wszystkich pracowników to inicjatywa władz gminy, wymazobus był tam w poniedziałek (19.10.), a koszt wykonania testów pokryty zostanie z gminnego budżetu.

W dniach 22-23.10.2020 r. (czwartek, piątek), w związku z zagrożeniem epidemicznym, Urząd Gminy pozostanie nadal zamknięty dla bezpośredniej obsługi, za wyjątkiem konieczności spisania aktu zgonu.

-informuje Urząd Gminy Lubomia na swej stronie internetowej:

W dalszym ciągu sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie, drogą elektroniczną na adres skrzynki mailowej Urzędu Gminy Lubomia: lubomia@lubomia.pl lub ePUAP. Za utrudnienia przepraszamy, jednakże z uwagi na istniejącą sytuację i w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne prosimy o zrozumienie.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj