Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wracają odwiedziny pacjentów w szpitalu w Wodzisławiu i w Rydułtowach, ale pod pewnym warunkami

Facebook Twitter

Wraca możliwość odwiedzania pacjentów w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach. Będzie to możliwe od dziś (12.07.), ale pod pewnymi warunkami. Obowiązywać będzie zasada: jeden chory - jeden odwiedzający.

Krzysztof Kowalik: Decyzję o tym, czy takie odwiedziny są uzasadnione, będzie podejmował lekarz kierujący oddziałem. Jeżeli uzna, że takie uzasadnienie jest i jest taka potrzeba, to wyrazi taką zgodę, którą będzie można uzyskać i uzgodnić w drodze telefonicznej z kierujący oddziałem. Na tej podstawie takie odwiedziny będą mogły się odbyć od 14.00 do 17.00, czas trwania tych odwiedzin to jest maksymalnie 30 minut, oczywiście z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarno-epidemiologicznych, czyli właściwie założona maseczka i dezynfekcja rąk, po pewnej weryfikacji, czy osoba która będzie odwiedzała chorego u nas w szpitalu nie ma objawów infekcji. Najlepiej jeżeli to będzie zawsze ta sama osoba, żeby maksymalnie zminimalizować ryzyko zakażenia epidemiologicznego w szpitalu

-wyjaśnia dyrektor lecznicy w Wodzisławiu i Rydułtowach, który równocześnie apeluje do odwiedzających:

Krzysztof Kowalik: Pandemia jak wszyscy wiemy w dalszym ciągu trwa, ale też widzimy tą potrzebę, że pacjenci bardzo często potrzebują tych odwiedzin. Rodziny też martwią się o swoich bliskich, więc tutaj staramy się wyjść naprzeciw, mając na uwadze, że to zagrożenie w dalszym ciągu występuje. Tutaj mój apel w stronę osób, które będą miały bądź mają swoich bliskich w szpitalu, żeby starać się zrozumieć tą sytuację i nie próbować nadużywać tego w taki sposób, że jeżeli ktoś jest krótko w szpitalu, nie ma tej konieczności żeby odwiedzać pacjenta, to żeby maksymalnie ograniczać te odwiedziny.

Wciąż można przekazywać paczki dla chorych, przynosząc opisane rzeczy na Izbę Przyjęć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj