Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krzysztof Dybiec: ”Działania rządu wobec przedsiębiorców są niezrozumiałe”

Facebook Twitter

''Działania rządu są wobec przedsiębiorców niezrozumiałe, nie ma jednoznacznych przepisów, a wtargnięcie policji do rybnickiego klubu było karygodne'' - mówi Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej z Wodzisławia Śląskiego w rozmowie z Arkadiuszem Żabką.

Przedsiębiorcy z regionu śledzili wydarzenia minionego weekendu i interwencję policji w klubie na Wiejskiej.

Nie ma jednoznacznych przepisów, przychodzi sanepid i nie wie co ma robić na postawie przepisów, przychodzi policja i nie wie co ma robić na podstawie przepisów, ta policja działa w różnych miastach różnie, a to jest bezprawne działanie, jakiekolwiek wtargnięcie do lokalu, potraktowanie klientów gazem i zachowanie tego typu, to jest karygodne! Niszczy się przedsiębiorców.

Radio 90: Czujecie się zastraszeni poprzez tą sytuację? To jest taki sygnał dla Was, żebyście nie próbowali otwierać swoich biznesów?

Zawsze jest jakieś zastraszanie. Generalnie chodzi o to, że przedsiębiorcy rozważają za i przeciw. Szykuje się nam wiele tragedii rodzinnych.

Od dziś (01.02.) czynne mogą być znów wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Jednocześnie nie pozwala się na otwarcie restauracji, kawiarni, czy siłowni.

To niezrozumiałe

– uważa Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej z Wodzisławia Śląskiego:

Przepisy są niejednoznaczne. Moim zdaniem rząd działa na oślep dając decyzję o zamknięciu..(…).  Jeżeli jakaś duża grupa zadziała, tak to bynajmniej wygląda, typu galerie, to otwierają je przed świętami, żeby galerie mogły zarobić czy teraz w lutym. Liczba osób w galerii a liczba osób w restauracji co 2 stolik..to jest irracjonalne.

Jak dodaje nasz rozmówca:

Większość przedsiębiorców stoi przed dylematem otworzyć czy też nie swoją działalność. Według danych rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw większość firm w Polsce to małe rodzinne interesy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021