Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ”Mieliśmy do czynienia z pokazem siły i ogromnymi emocjami”

Facebook Twitter

''Mieliśmy do czynienia z pokazem siły i ogromnymi emocjami. Rozumiem rybnickich przedsiębiorców, którzy stoją przed wizją plajty'' - przyznał poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. W porannej rozmowie Arkadiusz Żabka wrócił do zamieszek do jakich doszło w miniony weekend pod jednym z klubów muzycznych na ulicy Wiejskiej.

Przypomnijmy, 150 funkcjonariuszy weszło do klubu, przerywając imprezę na której bawiło się ponad 200 osób. Decyzją Sanepidu lokal został zamknięty. Doszło do przepychanek, policja użyła gazu, pałek, granatów hukowych, padły strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych, trzy osoby zostały zatrzymane:

Sytuacja naprawdę w ten weekend była bardzo niebezpieczna, z jednej strony pokaz siły, z drugiej strony bardzo silne emocje. Ja naprawdę rozumiem rybnickich przedsiębiorców, rozumiem branżę gastronomiczną, hotelarską, która tak naprawdę stoi przed kwestią potężnej plajty.

Radio 90: Panie prezydencie, jak pan ocenia działania policji?

Rozmawiałem z panem komendantem policji w Rybniku, oni też wskazują na te wszystkie rzeczy, które były dla nich zaskoczeniem, myślę że tutaj jedna rzecz wymknęła się z pod kontroli, czyli emocje.

System pomocy dla przedsiębiorców z tarcz antykryzysowych nie działa.

– mówi w Radio 90 prezydent Kuczera:

Te głosy, które dochodzą od przedsiębiorców, pokazują albo kwoty bardzo niskie, z resztą ja poleciłem mojemu zastępcy aby wrócił do spisu tych firm, które otrzymały tą pomoc rządową, bo z jednej strony mówimy o milionach złotych nie jako wpompowane w miasto, ale z drugiej strony dochodzą do mnie głosy przedsiębiorców, że jest bardzo źle i czuje, że rośnie jakieś napięcie społeczne. Przed nami kolejne miesiące, gdzie ta działalność gospodarcza jakoś musi zafunkcjonować i cały czas widzę potężną sprzeczność, jedne duże galerie pootwierane a stoki zamknięte. Myślę, że to budzi potężny opór społeczny coraz większy i będzie miało skutki właśnie w tym ruchu obywatelskiego nieposłuszeństwa.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021