Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: Podregulujemy kamery na skrzyżowaniach, by widoczni byli motorowerzyści

Facebook Twitter

W wiadomościach Radia 90 powracamy do problemu słuchacza motorowerzysty, który uwagę na wadliwe kamery na dwóch rybnickich skrzyżowaniach, które nie widzą użytkowników jednośladów.

kamer

Kamery na skrzyżowaniach nie zauważają motorowerzystów

Jak mówił – zielone światło nie chce się zapalić, więc trzeba przejeżdżać na czerwonym. Sygnalizacja się zmienia dopiero wówczas gdy za jednośladem pojawia się pojazd, który już jest widoczny przez wideodetektory. Problem dotyczy dwóch skrzyżowań na Żorskiej i Jastrzębskiej.

Radio 90: Jak to jest możliwe, Panie Prezydencie.

Piotr Kuczera: Trochę techniki. Tak naprawdę mamy dwa czytniki, jest pętla indukcyjne w asfalcie i ona odczytuje wszystko, co jest metalowe i powinna to zrobić. A drugi element systemu to jest video detekcja, czyli kamerka, która po prostu śledzi ruch i być może po prostu trzeba doregulować kamerę. Często pętla indukcyjna, jeżeli jest zbyt mało metalu, dużo plastiku w pojeździe ona po prostu nie odczytuje tego pojazdu. Taki sam problem mają ultra lekkie rowery, które są z kevlaru. One w ogóle nie są przez pętle zauważane. Do tego ta video detekcja jest ustawiona zbyt mocno na środek skrzyżowania, no to właśnie koło krawężnika ktoś przymyka, to ma ten problem. Oczywiście podregulujemy.

Radio 90: Dzisiaj jeszcze to będzie załatwione…

Piotr Kuczera: Dzisiaj, w najbliższych dniach, bo temat ważny.

Jak mówił prezydent Rybnika Piotr Kuczera, w najbliższych dniach sygnalizacje zostaną podregulowane. O sprawę pytaliśmy rybnicką policję, która potwierdziła, że jest problem. A cała rozmowa do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023