Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Co usłyszą sekretarki, sprzątaczki w rybnickich szkołach?

Facebook Twitter

Te pieniądze trzeba po prostu znaleźć- mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera pytany o podwyżki dla pracowników szkół i przedszkoli. Od pytania, co usłyszą kucharki, sprzątaczki, sekretarki czy woźni na spotkaniu w marcu zaczęliśmy rozmowę z porannym gościem Radia 90.

Pierwsza propozycja- 250 złotych na etat- nie została przyjęta. W marcu będzie kolejna:

Piotr Kuczera: Uważam takim przełomem jest przełom lutego i marca, wtedy wpływa na konto miasta subwencja. Będziemy w stanie wtedy powiedzieć, o jakich pieniądzach możemy mówić. Te protesty, to było zaznaczenia dość głośne, trzeba przyznać.

Radio 90: Tak, w czwartek (24.01.) przed urzędem miasta, żeby radni również zobaczyli, te panie, tych panów, którzy mają 1460,11 zł wypłaty.

Piotr Kuczera: Chcemy rozmawiać o tym, aby te pensje minimalne, były rzeczywiście w kwocie pensji minimalnej- bez żadnych sztucznych uzupełnień. W marcu będziemy mogli rozmawiać.

Radio 90: W marcu usłyszą: 350 zł dostaniecie na etat?

Piotr Kuczera: Nie jestem w stanie teraz tego powiedzieć, nie możemy się tutaj przerzucać kwotami, bo to z punktu widzenia portfela jednego pracownika wydaje się zaledwie 200-300 zł, a z punktu widzenia budżetu miasta mówimy o milionach, które trzeba po prostu znaleźć.

Sytuacja dotyczy 1216 pracowników placówek oświatowych z Rybnika. Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiała Małgorzata Kmieciak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj