Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Przyjmuję wyjaśnienia dyrekcji, że opieka będzie zapewniona”

Facebook Twitter

"Przyjmuję wyjaśnienia dyrekcji, że opieka nad najmniejszymi pacjentami będzie zapewniona"- tak prezydent Rybnika Piotr Kuczera odpowiada na niepokojące informacje płynące z rybnickiego szpitala. Jak już was informowaliśmy z końcem maja kończy się trzymiesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę kierownik Oddziału Neonatologicznego.

O sprawie mówiliśmy i pisaliśmy wczoraj:

Jak pisze w piśmie do prezydenta Rybnika, Rady Społecznej Szpitala i Konsultanta Wojewódzkiego do spraw Neonatologii grozi to zamknięciem oddziału, a to pociąga za sobą konsekwencje zamknięcia oddziału położniczego, porodówki i patologii ciąży. Tymczasem jak mówi poranny gość Radia 90 Piotr Kuczera wczoraj (23.05.) popołudniu wpłynęły wyjaśnienia ze strony dyrekcji szpitala.

Piotr Kuczera: Wpłynęły wyjaśnienia pani dyrektor, trudno mi wchodzić w kwestie personalne, ale przyjmuję wyjaśnienia pani dyrektor, która mówi, że opieka będzie zapewniona, jest wskazane zastępstwo na kierownika oddziału. Te kwestie personalne wciąż wiszą nad szpitalem, wszystkim zależy aby nie było taki emocji.

W lutym tego roku prezydent Rybnika przeznaczył 7 milionów złotych na remont porodówki, oddziału ginekologiczno- położniczego i neonatologicznego. Do tej pory nikt nie przystąpił do przetargu na remont:

Piotr Kuczera: Zamówienia publiczne powodują, że ktoś się zgłasza albo i nie, w tym wypadku nikt się nie zgłosił. Jestem w kontakcie z panią dyrektor, która zapewnia, że będzie podchodziła do tych przetargów po raz kolejny. Znamy te problemy w samorządzie, nie zawsze wykonawcy się znajdują, ale też zgódźmy się, że może niepokoić sytuacja finansowa tego szpitala.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą, zobacz i posłuchaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022