Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lament Paranoika i Teatr NieZwykły w DK Chwałowice

Facebook Twitter

W czwartek, 22 listopada o godz 19.00, na scenie Domu Kultury w Chwałowicach zaprezentuje się Teatr "NieZwykły" z Katowic. W programie: recital w wykonaniu m.in. Aleksandry Berezowskiej i Kingi Szędzielarz oraz monodram pt. "Lament paranoika" w wykonaniu Macieja Misztala. Bilety w cenie 5 zł.

Grupa rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2012 roku przygotowując monodram „Być sobą”, którego premiera odbyła się 27 stycznia w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach, gdzie grupa ma swoją siedzibę. W maju 2012 roku młodzi artyści przygotowali widowisko muzyczne „LOVE MUSIC SHOW”, w którym poprzez utwory muzyczne i poetyckie starali się zastanowić nad rolą miłości w życiu człowieka. Grupa współpracuje z instytucjami kulturalnymi, wokalistami, tancerzami i aktorami z woj. śląskiego.

„Lament paranoika”
Akcja spektaklu na podstawie utworu Stephena Kinga „Paranoid: A Chant” tylko na pozór toczy się w świecie urojeń chorego człowieka. Tak naprawdę opowiada ona o toksycznej rzeczywistości, z którą stykamy się na co dzień: fałszywi demagodzy, lęk przed drugim człowiekiem, chorobliwa podejrzliwość, zwątpienie w jakiekolwiek wartości, itd. Uświadomienie sobie prawdy o tym, co nas boli i dotyka, może stać się pierwszym krokiem do odważnego zaświadczenia o ukrytej na dnie naszego serca nadziei…
Obsada: wystąpi Maciej Misztal, scenariusz: Adam Piekarzewski, reżyseria: Maciej Misztal.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020