Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

List miłosny w szkatułce… Kolejne tajemnicze znalezisko z przeszłości

Facebook Twitter

Mamy informację o kolejnym niesamowitym znalezisku z przeszłości. Do redakcji Radia 90 napisała Sylwia: "Słuchając Waszej stacji, usłyszałam historię listu z kredensu. Kilka lat temu, pracując przy renowacji antyków, przy rozbieraniu szkatuły z lustrem, znalazłam ukryty list. List miłosny z 1941 roku."

Oto list znaleziony w domy naszej słuchaczki:

fot. słuchaczka Radia 90

Kochanej, Miłej, Najdroższej Elfrydzie jako narzeczonej (choć bez zaręczyn) ofiaruję jej w dowód, kiedy tęskniłem i kiedy cierpiałem na sercu, gdyż przez te wieczory, kiedy nie życzyła sobie bym przy niej był, pracowałem dla niej. Twój Konrad…

Z informacji, jakie mamy od naszej słuchaczki wynika, że list prawdopodobnie nigdy nie został odkryty przez adresatkę, gdyż znajdował się ukryty w ściance szkatuły. Ona natomiast była prawdopodobnie prezentem dla niej. Oboje byli z Rybnika, autor listu był rzeźbiarzem. I choć nadawca pisał, że:

Kiedy mnie porzuci i znajdzie innego, a znajdzie tę karteczkę, niech wie, że kochałem ją nad wszystko na świecie

To historia z happyendem: zakończona ślubem Elfrydy i zakochanego w niej Konrada, a szkatułka, w której list został znaleziony trafiła do renowacji, bo miała stać się prezentem ślubnym dla córki.

fot. słuchaczka Radia 90

Przynajmniej takie informacje udało się zdobyć naszej słuchaczce, zainspirowanej z kolei listem z 1935 roku znalezionym przez mieszkańca Rydułtów w starym kredensie.

Pisaliśmy o nim w tych informacjach:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021