Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Maszyny proste są proste”. Projekt „Być jak Ignacy” w SP 4 w Rydułtowach

Facebook Twitter

Szkoła Podstawowa numer 4 bierze udział w ogólnopolskim projekcie. To program pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

Od października uczniowie klasy 7a i 7b Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach biorą udziału w programie edukacyjnym “Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

Za nami już zadania dotyczące podróży badawczych i nawigacji. Na zajęciach uczniowie poznali historię i osiągnięcia naukowca Henryka Arctowskiego. Poznaliśmy początki lotnictwa w Polsce dzięki niezwykłym wyczynom Adama Ostaszewskiego. W trzecim etapie poznaliśmy wybrane zakamarki ludzkiego mózgu. Dowiedzieliśmy się, jak o niego dbać, by był sprawny i by lepiej zapamiętywał informacje.

– relacjonują uczniowie z Rydułtów:

Odbyliśmy niesamowitą podróż śladami zwierząt,badając tajniki przyrody. Skonstruowaliśmy maszyny proste, poznaliśmy ich przydatność w codziennym życiu. Poznaliśmy historię i konstrukcje Kazimierza Gzowskiego. Dowiedzieliśmy się wiele zaskakujących informacji o przeszłości – jak ją badać oraz jak wykorzystać tę wiedzę obecnie. Przed nami tajniki kosmosu oraz życie i twórczość Ignacego Łukasiewicza.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022