Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miasto przyszłości w Galerii „Smolna” w Rybniku

Facebook Twitter

Samo fotografowanie to około 20% całego procesu twórczości. Nietypowe foto kompozycje już można oglądać w Galerii Smolna w Rybiku. W filii numer 8 rybnickiej biblioteki w piątek (11.05) wernisaż i okazja do spotkania z autorem wystawy, Arturem Musiołem. To będzie premiera, te prace nie były jeszcze pokazywane.

fot. arturmusiol.pl

To są obrazy, które powstają w wyniku postprodukcji cyfrowej, materiału fotograficznego i dodania wszelkich efektów specjalnych. Cały obraz jest wcześniej wymyślony, później dopiero zbieram materiał fotograficzny i komponuję go w gotowy obraz. Zależało mi na wykreowaniu  takiego świata, a w zasadzie miasta przyszłości,w którym człowiek jest małym trybikiem wielkiej machiny. Obserwuję postęp technologiczny, jego ogrom, tempo i jak widzę ludzi, którzy siedzą obok siebie i są wlepieni w telefon, to wiem, że to po prostu będzie postępowało w coś o wiele większego, przerażającego.

o swoich pracach opowiada sam autor. Co pojawia się na jego foto kompozycjach?

Nie ma tam człowieka. Obracam się tylko wokół pokazywania architektury, więc to są takie krajobrazy miasta przyszłości. Ale tak naprawdę to masa elementów. Na jednym obrazku możemy zobaczyć jakieś elementy transformatora z rybnickiej elektrowni i jednocześnie są tam elementy konstrukcyjne całego systemu klimatyzacji z warszawskiego metra. Jest jeden hotel z Poznania, jest Biblioteka Śląska z Katowic. Nie chcę odtworzyć danego miejsca i dążę do tego, żeby to miejsce nie przypominało tego czym jest w rzeczywistości, tylko staram się nadać te,u jakąś nową jakość.

Wernisaż wystawy „Imaginated” w piątek (11.05) o 18.00. Prace będzie można oglądać do końca czerwca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022