Mistrz Polski za mocny dla hokeistów JKH GKS Jastrzębie

Przerwana seria zwycięstw hokeistów JKH GKS Jastrzębie. Weekend zaczęli jednak od wygranej. W piątek (20.10) pewnie pokonali na własnym lodzie Podhale Nowy Targ 7:2.

JKH GKS Jastrzębie

Gospodarze koncertowo zagrali w drugiej części tego meczu, którą wygrali 5:0. Dzięki zwycięstwu zrewanżowali się „szarotkom” za wrześniową, wyjazdową porażkę i odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo.

JKH GKS Jastrzębie pokonany przez GKS Katowice

W niedzielę (22.10) zmierzyli się jednak na wyjeździe z mistrzem Polski, niepokonanym w tym sezonie w Tauron Hokej Lidze, GKS-em Katowice. Po zaciętym meczu jastrzębianie schodzili z lodu pokonani. Przegrali 1:2. Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej padł remis 1:1 a gola dla JKH GKS-u strzelił Robert Arrak. Katowiczanie wykorzystali jednak na 4 minuty przed końcem spotkania grę w przewadze i zdobyli, jak się później okazało zwycięską bramkę. Co ciekawe dla zespołu z Jastrzębia był to mecz numer 800 w najwyższej klasie rozgrywkowej. W piątek (27.10) na Jastor przyjeżdża GKS Tychy.