Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Monika Pyrek w Czerwionce. Poprowadziła „Alternatywną lekcje WF”

Facebook Twitter

Monika Pyrek poprowadził lekcje wychowania fizycznego dla dzieci z czerwieńskich szkół podstawowych. Był wycisk!

Monika Pyrek

Monika Pyrek, wyśmienita lekkoatletka, specjalizująca się w skoku o tyczce poprowadziła w gminie Czerwionka-Leszyny „Alternatywne lekcje WF”.  To  zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych przystankach. Do wyboru dzieci jest cały szereg aktywności, m.in. symulatory rowerowe czy narciarskie, specjalne ścianki wspinaczkowe, refleksomierze, ergometry wioślarskie, czy trenażery sportowe. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8.

Monika Pyrek poprowadziła lekcję dla 600 uczniów z całej gminy

W ubiegłym tygodniu podczas „Alternatywnych lekcji WF”, zorganizowanych  w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach udział wzięło ponad 600 uczniów z terenu Czerwionki-Leszczyn – ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej w Bełku oraz Szkoły Podstawowej w Stanowicach.

 Przez kilka lat realizacji tego projektu, bo zaczynaliśmy w 2017 roku, udowodniliśmy ponad wszelką wątpliwość, że jeśli zaoferuje się dzieciom i młodzieży ruch w formie, która ich zaciekawi, to nie ma problemu z tym, by ruszyli się z sprzed telewizorów czy komputerów. A nawet nie muszą się ruszać, bo w wielu naszych aktywnościach wykorzystujemy choćby telewizor

– mówi Monika Pyrek.

Monika Pyrek i inni sportowcy

W „Alternatywnej lekcji WF” w Czerwionce-Leszczynach Monice Pyrek towarzyszyli również inni sportowcy: Damian Zieliński, wybitny polski kolarz torowy, trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw Europy oraz lekkoatleta, medalista mistrzostw świata i Europy Marek Plawgo.

 Ogromnie cieszę się, że dzieci i młodzież z terenu Czerwionki-Leszczyn mają okazję brać udział w tak wartościowych przedsięwzięciach, które we wspaniały sposób zachęcają dzieci i młodzież do uprawiania sportu i aktywności

– podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024