Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Most i wiadukt na Mikołowskiej w Rybniku gotowe. Kiedy pojedziemy bez utrudnień?

Facebook Twitter

Most i wiadukt w ciągu ulicy Mikołowskiej są gotowe, trwają odbiory. Kiedy ulica Mikołowska w Rybniku będzie przejezdna w całości?

Most i wiadukt na Mikołowskiej w Rybniku

Miały być gotowe do końca października i są. Z tym, że na otwarcie jeszcze  kilkanaście dni poczekamy. Most i wiadukt na Mikołowskiej w Rybniku już po przebudowie. Od lutego tego roku ruch na głównej trasie wylotowej z miasta w stronę gminy Czerwionka-Leszczyny, oraz autostrady A1, był przerwany w dwóch miejscach. W dzielnicy Paruszowiec-Piaski budowano nowy most nad rzeką Rudą, w rejonie zjazdu w stronę dzielnicy Kamień budowano nowy wiadukt nad dawną linią kolejową. Oba obiekty miały być gotowe do końca października i jak przekazał nam prezydent miasta Piotr Kuczera – są:

Oba obiekty są gotowe, nie było tam kłopotów żadnych. Teraz trwają odbiory, myślę że najpóźniej w połowie listopada zostaną udostępnione mieszkańcom

mówi nam Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Przypomnijmy, że  wybudowany nowy most ma długość 18 metrów i szerokości ponad 16,5 metra. Z kolei nowy wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej, ma długość 33,4 metra oraz szerokość ponad 16,5 metra. Częścią obu obiektów jest chodnik o szerokości 2 metrów oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 4 metrów. Zarówno most jak i wiadukt są oświetlone, wybudowana została też nowa kanalizacja deszczowa.

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Spółka z o.o. ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024