Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mszana pełna inwestycji. W gminie sporo się dzieje

Facebook Twitter

Worek z inwestycjami rozwiązany w Mszanie. Wiele dzieje się teraz na terenie gminy.

mszana

Mszana pełna inwestycji

Cieszy się z tego wójt, Mirosław Szymanek i wylicza, że w tegorocznym budżecie na inwestycje zabezpieczonych jest prawie 21 milionów złotych:

Mirosław Szymanek: Jedną z inwestycji jest termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomii. Kolejną to jest przebudowa ciągu ulic gminnych – ulicy Mickiewicza, Kopernika i Konopnickiej. Ponadto przebudowujemy tereny wokół urzędu. Praktycznie robimy takie centrum. Staramy się dość dużo realizować inwestycji na naszym terenie.

Część tych działań będzie kontynuowana w przyszłym roku:

Mirosław Szymanek: Będziemy budować boisko przy szkole w Gogołowej. Aktualnie jest tam prowadzona duża inwestycja. Budujemy ośrodek kultury wraz z remizą, więc mam nadzieję, że te inwestycje będą szczęśliwie doprowadzone do końca w tym roku, a te, które są planowane również w przyszłym roku, to również zostaną zakończone. Patrząc na strategiczne działania oczywiście dostęp do szkół, odpowiednia baza przedszkola, to w jakim stopniu ma na pewno wpływ na to, że że młode małżeństwa chcą się osiedlić na terenie naszej gminy.

Dodajmy, że w Mszanie trwają przygotowania do dużej drogowej inwestycji. To remont ulicy 1 Maja. Już podpisano umowę z wykonawcą i rozpocząć ma się projektowanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj