Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nadzwyczajna sesja w sprawie wysokości opłaty za śmieci

Facebook Twitter

Dziś (10.07.) na nadzwyczajnej sesji w Wodzisławiu Śl. decyzje w sprawie opłat śmieciowych. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, ceny mają pójść w górę o ponad 100%. Miasto jest po rozstrzygnięciu przetargów i już wiadomo, że nie uda się utrzymać dotychczasowych stawek.

Od 1 sierpnia za śmieci segregowane mieszkańcy będą musieli zapłacić miesięcznie 26 złotych i 10 groszy za osobę lub 35 zł za osobę w przypadku odpadów zbieranych nieselektywnie.

Na stawkę opłaty śmieciowej składają się przede wszystkim: zagospodarowanie odpadów, odbiór i transport. I te koszty stanowią ponad 90 % kosztów całego systemu (…). Obecnie zagospodarowanie odpadów komunalnych i odbiór z transportem odpadów komunalnych kosztuje nas nieco ponad 300 złotych; po rozstrzygnięciu jednego przetargu i otwarciu drugiego, wiemy już, że w zakresie np. odpadów zmieszanych, 1 tona będzie nas kosztowała ponad 700 złotych.

-tłumaczył w Radiu 90 Tadeusz Dragon, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu. Do stawki nie zostały wliczone dwa czynniki: bufor bezpieczeństwa zależny od ilości wywożonych odpadów i rozliczenie kosztów funkcjonowania poprzednich systemów. Niewykluczone więc, że jeśli np. ilość odbieranych śmieci drastycznie wzrośnie trzeba będzie dokonać korekty stawek. Radni w Wodzisławiu będą nad nimi głosować w czasie sesji nadzwyczajnej.

Cały temat:

Drastyczna podwyżka opłat za śmieci w Wodzisławiu. Ceny pójdą w górę o ponad 100%

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj