Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagroda Mobile Trends Awards dla pyrzowickiego lotniska

Facebook Twitter

Nowa strona internetowa pyrzowickiego lotniska, zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Strona lub serwis mobile/RWD – użyteczne” w dziewiątej edycji konkursu Mobile Trends Awards. Jest to wyróżnienie dla branży mobilnej w Polsce. Jury nagradza rozwiązania innowacyjne, wygodne w obsłudze oraz przyjazne użytkownikom, a same statuetki nazywane są Oscarami branży mobile.

Fot. JESHOOTScom pixabay.com

W każdej edycji konkursu rywalizacja jest bardzo zacięta. Za 2019 rok zgłoszono ponad 100 projektów, z których jury nominowało 44 w 10 kategoriach. Dodatkowo internauci oddali ponad 140 tysięcy głosów. Głosowanie online było okazją do zdobycia dodatkowego punktu, który był sumowany z głosami kapituły konkursowej.

W uzasadnieniu wyboru zwycięzcy w kategorii „Serwis mobile/RWD – użyteczne” Jury MTA napisało, że pierwsze miejsce stronie internetowej pyrzowickiego lotniska przyznaje za:

Kompleksową, użyteczną i wygodną stronę dla trudnego obiektu, jakim jest lotnisko.

Nową witryną internetową Katowice Airport wykonała firma Netizens.

Fot. Piotr Adamczyk/PRKTW / facebook.com/KatowiceAirport

Strona internetowa, obok mediów społecznościowych, to nasze najważniejsze narzędzie komunikacji z pasażerami. Cieszymy się, że projekt, który realizowała dla nas firma Netizens, spotkał się z tak pozytywnym odbiorem jury Mobile Trends Awards. Zespół Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego przygotował szczegółowy brief nowej strony, a specjaliści z Netizens konkretnie i profesjonalne – za co serdecznie dziękujemy – zmaterializowali nasze pomysły. Zależało nam na tym, żeby nowa witryna portu umożliwiała użytkownikom sprawne i intuicyjne dotarcie do wszystkich ważnych informacji. Chcieliśmy, żeby nowy serwis był prosty i czytelny, ale jednocześnie atrakcyjny wizualnie.

– mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Fot. facebook.com/PANSA.ANSP/

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo. GTL SA przed pandemią koronawirusa prognozowało, że w 2020 roku linie lotnicze przewiozą z i do Pyrzowic rekordowe 5,5 mln podróżnych. Bezprecedensowy kryzys branży lotniczej, wywołany pandemią, wymusił konieczność weryfikacji prognoz ruchu. Obecnie GTL SA spodziewa się, że w 2020 roku z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta o ponad połowę mniej podróżnych niż w 2019 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022