Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narodowy Fundusz Zdrowia kontroluje szpitale w regionie [WIDEO]

Facebook Twitter

Śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kontroluje szpitale w regionie. Chodzi o lecznice w Rybniku, Wodzisławiu i Jastrzębiu. Kontrola ma wyjaśnić dlaczego karetka pogotowia z pacjentem przez blisko 8 godzin jeździła od lecznicy do lecznicy, szukając dla niego miejsca w szpitalu.

Karetka po 23.00 najpierw podjechała pod szpital w Rybniku. Tam miejsc nie było, więc załogę z pacjentem wysłano do Wodzisława. Sytuacja się powtórzyła i karetka pojechała z pacjentem do Jastrzębia. A tam wszystkie izolatki były zamknięte. Karetka wróciła do Rybnika, by ostatecznie przed 7.00 rano przekazać pacjenta na izbie przyjęć szpitala w Wodzisławiu.

Wideo ratownika:

Tematem kontroli jest realizacja umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne, w kontekście odmowy przyjęcia pacjenta z podejrzeniem Covid-19 w dniach 22-23 października. Kontrolerzy weryfikują dokumentację, w tym warunki wymagane do realizacji świadczeń w ramach Izby Przyjęć i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– potwierdza prowadzoną kontrolę Małgorzata Doros, naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kontrola w szpitalach w naszym regionie ma zakończyć się w ciągu miesiąca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj