Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Negocjacje w sprawie Miejskiego Ośrodka Kultury zakończone pomyślnie

Facebook Twitter

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu zostaje w dotychczasowej siedzibie. Aż 88 tys. zł. netto miesięcznie miał wynosić czynsz najmu budynku, w którym mieści się MOK. To dwukrotnie większa stawka od poprzedniej

Fot. mok.jastrzebie.pl

Właścicielem budynku, w którym mieści się MOK Centrum jest Instytucja Filmowa Silesia-Film w Katowicach. W grudniu 7-letnia umowa na najem dobiegła końca. Pojawiło się pytanie, co dalej z instytucją kulturalną w Jastrzębiu. Na tak drastyczną podwyżkę nie chciały zgodzić się władze miasta. Rozpoczęto negocjacje, które zakończyły się porozumieniem. Nowa stawka to ponad 52 tysiące złotych miesięcznie, czyli o 36 tysięcy mniej niż początkowo chciał właściciel. Nowa umowa ma zostać podpisana na kolejnych 5 lat.

Jednak prezydenta miasta, rozważa inne scenariusze. – Mamy pomysł jak zabezpieczyć dla MOK-u siedzibę. Jeszcze za wcześnie, by zdradzać szczegóły, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to rozwiązanie satysfakcjonujące dla mieszkańców, a przede wszystkim gwarantujące pracownikom MOK-u odpowiednie warunki pracy – mówi prezydent, Anna Hetman.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj