Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalne plantacje marihuany. Zarzuty dla 5 osób [WIDEO]

Facebook Twitter

Policjanci z Rybnika we współpracy z kolegami z Łodzi zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Zarzuty usłyszało w tej sprawie pięć osób.

Zaczęło się od likwidacji nielegalnej plantacji, którą mundurowi podczas wspólnych działań znaleźli na terenie powiatu wodzisławskiego. Był tam także sprzęt służący do uprawy konopi oraz gotowy narkotyk w postaci marihuany.

Na tym nie koniec, w ciągu kilkudziesięciu następnych godzin policjanci ujawnili i zlikwidowali kolejną nielegalną uprawę konopi. Znaleźli ją na terenie domu jednorodzinnego także w powiecie wodzisławskim. Tam również odkryli profesjonalny sprzęt służący do prowadzenia uprawy oraz marihuanę.

Łącznie było to blisko pół tysiąca krzaków, około pół kilograma marihuany i blisko półtora kilograma wysuszonych liści konopi. W toku śledztwa, zarzuty usłyszało pięć osób, trzech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 24 do 59 lat. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Decyzją sądu 25-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani, pozostałe osoby zostały objęte policyjnym dozorem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021