Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nielegalny salon gier na Wrębowej w Niedobczycach

Facebook Twitter

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany w Rybniku. Podczas interwencji ranna został jedna o osoba.

mat.prasowe

Wczoraj (16.10.) funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego weszli do jednego z lokali przy ulicy Górnośląskiej na osiedlu Wrębowa. Mieli informacje, że w tym miejscu bez odpowiednich zezwoleń działa salon gier. To się potwierdziło – mówi Radiu 90 rzecznik Izby Skarbowo- Celnej w Katowicach, Grażyna Kmiecik:

W wyniku kontroli tego lokalu, mundurowi ujawnili 5 nielegalnych automatów, automaty zostały zatrzymane, znajdują się już w magazynie śląskiej KAS, będą dowodem w prowadzonej sprawie karno- skarbowej. Było siłowe wejście do tego lokalu, podczas prowadzonych czynności kontrolnych doszło do czynnej napaści na funkcjonariusza śląskiej KAS, doszło do uszkodzenia ręki, funkcjonariusz został niezwłocznie zaopatrzony medycznie, na miejscu zdarzenia oraz w szpitalu.

Ranny funkcjonariusz po opatrzeniu w szpitalu mógł wrócić do domu. Na razie Grażyna Kmiecik nie chce ujawnić czy ktoś został zatrzymany w tej sprawie. Jak mówi – dochodzenie trwa:

Pomo wysokich kar, nielegalny hazard kwitnie a napaść na funkcjonariusza Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rybniku, to nie jest odosobniony przypadek – dodaje rzeczniczka Izby:

Funkcjonariusze byli również i straszeni, zastraszani, co więcej była również napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia, żeby nie dopuścić do tego, żeby funkcjonariusze w ogóle weszli do lokalu. Zdarzały się i takie sytuacje, że na funkcjonariuszy, którzy podchodzili do lokalu, były wypuszczane bardzo agresywne psy. Też było takie zdarzenie, że funkcjonariusze zostali zatrzaśnięci w jednym z lokali kontrolowanych i co ważne  została tam wpuszczona jakaś substancja, która prawdopodobnie miał ich być może podtruć.

To pokazuje, że organizatorzy nielegalnego hazardu, nie liczą się nikim i z niczym:

Ogromny biznes, co więcej, bardzo niemoralny, bo dopuszczone są do gry, po pierwsze osoby uzależnione od hazardu oczywiście, ale również osoby nieletnie, nie wspominając już o tym, że to szara strefa, nikt nie płaci żadnych podatków, nie przestrzega absolutnie żądnych reguł.

Dodajmy, że tylko w tym roku, od stycznia do września funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali 1037 nielegalnych automatów do gier. W ubiegłym roku było to ponad 1200 takich urządzeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020