Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nieodśnieżone chodniki w Wodzisławiu. Mieszkańcy brną w śniegu…[FOTO]

Facebook Twitter

Mieszkańcy narzekają na nieodśnieżone chodniki w Wodzisławiu. Robimy, ale to trwa - słyszymy od miejskich służb.

Nieodśnieżone chodniki w Wodzisławiu

Znów sypie dzisiaj śnieg w regionie, nie tak mocno jak kilka dni temu, ale każdy opad pogarsza sytuację. O ile na większości głównych
dróg jest dobrze i ulice są przejezdne, o tyle gorzej wygląda to na drogach lokalnych a zwłaszcza chodnikach. Odbieramy do was wiele sygnałów o tym, że są one nieodśnieżone, chodzi się źle a służb odpowiedzialnych za ich utrzymanie nie widać. Robert Krzyżaniak rozmawiał z mieszkańcami Wodzisławia:

Ciężko się chodzi, nic nie jest odśnieżone… (…)

Nieodśnieżone chodniki w Wodzisławiu – służby zapewniają: będzie lepiej

Podobnie jest w wielu miejscach regionu. Robimy co możemy odpowiada mieszkańcom Wodzisławia dyrektor tamtejszego Zarządu Dróg Miejskich, Grzegorz Połomski:

Grzegorz Połomski: Z chodnikami staramy się radzić w miarę naszych możliwości sprzętowych. Tutaj współdziałamy także z służbami komunalnymi w tym zakresie. Robimy co możemy, jak najlepiej, działamy.

Radio 90: Efektów nie widać… tak jest między innymi na ulicy 26-go Marca

Grzegorz Połomski: Jeżeli są takie sugestie, uwagi będziemy starali się zadziałać jak najszybciej. Mamy kolejne opady i będziemy temu przeciwdziałać. Proszę się uzbroić w cierpliwość, postaramy się dotrzeć wszędzie, pouprzątać ten śnieg, gdzie to jest możliwe.

Pamiętajmy! My też mamy obowiązek odśnieżać!

Dyrektor Połomski przypomina też, że za odśnieżanie chodników przy budynkach wielorodzinnym odpowiada zgodnie z ustawą sprzed 17  lat ich zarządca. Ten obowiązek dotyczy także właścicieli prywatnych posesji, każdy z nich ma obowiązek uprzątnąć ten fragment chodnika, który przylega bezpośrednio do jego domu a z tym często bywa różnie:

Grzegorz Połomski: Nie każda posesje jest posesją bezpośrednio zamieszkałą, nie zawsze ten właściciel przebywa w danym miejscu  i wtedy rodzą się pewnego rodzaju problemy. Również starsze osoby nie dające sobie rady z takim problemem odśnieżania i wtedy ta kwestia leży w gestii gminy w tym momencie. Musimy udrażniać to, musimy zapewnić tą możliwość przejścia.

Dodajmy, że Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim podczas akcji zima ma do dyspozycji dwa pługo-piaskarki, jeden samochód ciężarowy wyposażony w pług i jeden ciągnik z osprzętem przystosowanym do pracy na wąskich ulicach, chodnikach, placach, parkingach. W akcję „Zima” zaangażowanych jest 20 pracowników pracujących w trybie zmianowym. O drogi i chodniki w dzielnicach dba także 11  podwykonawców. W wielu miejscach widać jednak, że to za mało. A jak wygląda ulica 26 Marca w Wodzisławiu? Zobaczcie:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj