Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa uczelnia wyższa w Rybniku? Jest szansa, że w mieście przybędzie studentów

Facebook Twitter

Czy powstanie nowa uczelnia wyższa w Rybniku? Prezydent Piotr Kuczera zdradził w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, że w najbliższych dniach przekaże w tym zakresie nowe informacje?

Czy i kto przeszkodził prezydentowi Rybnika w ściągnięciu do miasta uczelni wyższej? Jak wiecie rybnicki samorząd od lat stara się, by zapełnić lukę po Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej, które opuściły kampus. W 2020 roku podpisał list intencyjny z władzami Urzędu Marszałkowskiego. Zapowiadano że w Rybniku powstanie Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna i będzie kształcić studentów na kierunkach: pielęgniarstwo, dietetyka i kosmetologia.

Po dwóch latach przygotowań okazało się, że Polska Komisja Akredytacyjna uznała, że wniosek nie spełnia warunków w zakresie kadry, czy programu i został odrzucony. Temat ten wrócił w porannej rozmowie w Radio 90, w której gościem był prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Piotr Kuczera: Konkurencja na rynku jest bardzo duża. Różne podmioty ubiegają się o to, walczą o studenta.

Radio 90: Politycy panu pomagają czy przeszkadzają?

Piotr Kuczera: Jakieś pomocy nie zauważyłem.

Tymczasem od pewnego czas Miasto Rybnik rozmawia z innymi uczelniami. Na dniach mamy nadzieję ogłosić dobrą nowinę – zdradził poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Mam nadzieję na dobre wiadomości w najbliższych dniach, chciałbym żebym ten kampus żył i żeby ten profil medyczny, profil  pielęgniarski, profil ratownictwa medycznego gdzieś tutaj zaistniał. Oby się udało, rozmawiam z podmiotem, który będzie miał w najbliższych dniach dobre wieści.

Radio 90: Chce pan powiedzieć, że za kilka dni pan ogłosi, że będziemy mieć wyższą uczelnię w Rybniku?

Piotr Kuczera: Mam nadzieję.

Radio 90: Od kiedy te studia?

Piotr Kuczera: Rozpoczął się rok akademicki, a to znaczy, że czas startować. Już się pozapisywali, ale podmioty które te zapisy przyjmowały po prostu wyślą tych studentów do Rybnika.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Czytaj także:

Kiedy zacznie swoją działalność Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna w Rybniku? Na pewno nie od października

Foltys w Radiu 90: Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku rozpocznie działalność szkoła medyczna w Rybniku

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024