Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe łóżka dla szpitala w Rybniku. Tym razem dla rodziców małych pacjentów

Facebook Twitter

Są wygodne i przeznaczone - tym razem - nie dla pacjentów, a ich rodziców. Nowe łóżka dla szpitala w Rybniku przekazała Fundacja Ronalda McDonalda.

łóżka dla szpitala w Rybniku

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku trafiły nowe łóżka. Lecznicy przekazała je Fundacja Ronalda McDonalda. Tym razem jednak nie są to łóżka przeznaczone dla pacjentów, a rodziców którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Nowe łóżka dla szpitala w Rybniku trafiły bowiem na oddział chirurgii dziecięcej, gdzie znajduje się między innymi pododdział leczenia oparzeń.  Darowiznę sfinansował Bogusław Maziarz, franczyzobiorca McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1045 łóżek do 55 szpitali w całej Polsce.

W wielu polskich szpitalach spanie na łózkach polowych, rozkładanych leżakach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach. Rodziców zamartwiających się zdrowie swoich pociech wsparła już w minionych latach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zakupiła rozkładane fotele dla rodziców. Teraz kolejna fundacja wspiera w ten sposób rybnicką lecznicę. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca.

Pobyt dziecka w szpitalu może być dla całej rodziny trudnym i stresującym doświadczeniem. Łóżko dla rodzica zapewnia bliskość i wsparcie, które są niezbędne do łagodzenia stresu i pomagania dziecku w walce z chorobą. Łóżko dla rodzica to również gwarancja, że rodzice będą mieli możliwość odpoczynku i regeneracji. Jest to ważne, ponieważ rodzice mogą zapewnić dziecku odpowiednią opiekę

– podkreśla Bogusław Maziarz, franczyzobiorca McDonald’s Polska, który przekazał łóżka WSS numer 3 w Rybniku.

  Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj