Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

O czym należy pamiętać wychodząc na działkę?

Facebook Twitter

Pogoda kusi by wyjść z domu. Czy można iść na działkę? Można – odpowiadamy i przypominamy o czym należy pamiętać:

fot. aedrozda / pixabay.com

Przede wszystkim o bezpieczeństwie. Dlatego też policja apelowała do prezesów ogródków działkowych, by Ci poinformowali działkowiczów o zasadach odwiedzin w czasach epidemii. Można iść na działkę podlać kwiaty, rośliny, zasadzić drzewko czy po prostu przekopać ogródek. Czego nie wolno? Zapraszać osób trzecich i przebywać na tzw. terenach wspólnych. Ważne by zachować zdrowy rozsądek. Jak pisze w komunikacie do swoich działkowców Prezes Zarządu Stowarzyszenia Ogrodowego „ENERGETYK” Dariusz Kralka:

Warto pamiętać aby pomimo przysługujących praw, maksymalnie ograniczyć wizyty na działkach. Pamiętajmy, w obecnych warunkach, każda zbędna aktywność poza miejscem zamieszkania, to zwiększenie ryzyka.

W podobnym duchu wypowiada się Polski Związek Działkowców, podkreślając, iż mimo że w określonych stanach faktycznych wyjazd na działkę w ROD może być zaliczany do kategorii przemieszczania się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, to warto do minimum ograniczyć aktywności i zachować szczególną ostrożność.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020