Od zwycięstwa zaczęli nowy sezon siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębianie wygrali wyjazdowy mecz z MKS-em Będzin 3:2. Spotkanie mogło zakończyć się szybciej, ale po wygranych dwóch pierwszych setach przez zespół trenera Marka Lebedeva gospodarze przełamali się, wygrali dwie kolejne partie i doprowadzili do tie-breaka.

Także w piątym secie toczyła się zacięta walka, z której zwycięsko wyszli jastrzębianie zwyciężając 17:15. W najbliższą sobotę pierwszy mecz przed własną publicznością. Przeciwnikiem Jastrzębskiego Węgla będzie Indykpol AZS Olsztyn.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25; 19:25; 29:27; 25:21; 15:17)

MKS Będzin: Pawliński, Lipiński, Batchkala, Warda, Piotrowski, Żuk, Kaczmarek (libero) oraz Laane, Gaca, Oczko, Peszko, Kamiński

Jastrzębski Węgiel: Masny, Muzaj, Boruch, DeRocco, van Lankvelt, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Gil, Strzeżek, Formela, Mihułka.

MVP: Maciej Muzaj.