Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddział otolaryngologii w Szpitalu Śląskim w Cieszynie działa. Starostwo dementuje plotki o jego zamknięciu

Facebook Twitter

Z powodu braku lekarzy zamyka się oddział otolaryngologii w szpitalu w Jastrzębiu- Zdroju, a nie w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. "Oddział ma się dobrze i nie ma mowy o jego zamknięciu" - mówił na konferencji starosta powiatu cieszyńskiego Mieczysław Szczurek, dementując informacje, jakie pojawiły się ostatnio w przestrzeni publicznej.

fot..facebook.com/powiat.cieszynski

Starosta cieszyński zapewnił o prawidłowym funkcjonowaniu oddziału, co potwierdził lek. spec. laryngolog Rafał Jękot ordynator Oddziału Otolaryngologicznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie:

Oddział laryngologiczny ma się bardzo dobrze. Mamy bardzo dużo roboty, dużo przyjęć na ostro, jak i do operacji. Zaszła pomyłka, sprawa w ogóle nie dotyczy Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Czytając pismo, można wyciągnąć wniosek, że to jest jakiś chochlik.

Ordynatorowi chodziło o pismo, które wpłynęło w dniu 31 maja 2023 r. do Urzędu Miejskiego w Cieszynie, informujące, że od dnia zamknięcia Oddziału Otolaryngologicznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie pacjenci pozbawieni są opieki medycznej, w zakresie otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi. Po jego otrzymaniu Urząd Miasta w Cieszynie rozesłał je do wszystkich gmin, budząc niepokój wśród społeczności lokalnej.

W tym roku w oddziale otolaryngologii w cieszyńskim szpitalu przeprowadzono 400 zabiegów, 160 konsultacji, 2700 porad laryngologicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj