Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OFPA w Rybniku: Ostatni moment na zgłoszenie się do konkursu krajowego

Facebook Twitter

OFPA tuż, tuż... To już ostatni moment na zgłoszenie się do konkursu głównego. To szansa, by wystąpić na tej samej scenie co Anna Dąbrowska i Hanna Banaszak.

FB. Ania Dąbrowska

Jeszcze tylko do poniedziałku (4.09.) są przyjmowane zgłoszenia na przesłuchania eliminacyjne w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. OFPA już od 21 września. Część konkursowa, która potrwa dwa dni, jak zwykle odbędzie się w Fundacji Elektrowni Rybnik. W przesłuchaniach mogą wziąć udział wokaliści powyżej 16. roku życia, którzy wykonają dwie piosenki z gatunku piosenki poetyckiej, autorskiej lub aktorskiej w języku polskim. Spośród wszystkich uczestników jury wybierze finałową dziesiątkę.
Finał konkursu krajowego zaplanowano na 23 września, a dzień później koncert laureatów.

OFPA

Program OFPA 2023

Czwartek/piątek, 21 i 22 września
Fundacja Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43
Eliminacje Konkursu Krajowego: udział biorą wykonawcy z całego kraju. Przesłuchania otwarte dla publiczności, wstęp wolny.

Sobota, 23 września
Fundacja Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43
Finał Konkursu Krajowego 27. OFPA 2023
Minirecital Laureata 26. OFPA Krzysztofa Stępnia
Koncert Hanny Banaszak

Gwiazda tego dnia – Hanna Banaszek – swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Zbigniew Preisner. Swoją interpretacją uwspółcześniła poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, S. Różewicza.

Cena biletu 90 zł.

Niedziela, 24 września
Fundacja Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43
Koncert Laureatów 27. OFPA 2023
Koncert galowy Ani Dąbrowskiej

Ania Dąbrowska to wyśmienita wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną. Jej krążki rozeszły się w sumie w ponad 500 000 egzemplarzy! Po ponad dwuletniej przerwie laureatka 9 Fryderyków, której każdy z sześciu albumów studyjnych pokrył się platyną, stworzyła kolejną perełkę będącą połączeniem energetycznych, synthpopowych brzmień, zapadających w pamięć riffów i elektryzującego głosu artystki.

Cena biletu na koncert Anny Dąbrowskiej to 110 zł.

Patronat nad tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku objęło Radio 90.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj