Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Olimpiady Specjalne bez finansowego wsparcia Rybnika

Facebook Twitter

Rodzice dzieci niepełnosprawnych piszą list do prezydenta Rybnika Piotra Kuczery zaniepokojeni przyszłością Olimpiad Specjalnych.

Urzędnicy przez błędy merytoryczne odrzucili wniosek o dofinansowanie działalności klubu w tym roku. Pod znakiem zapytania stanęła działalność wielu sekcji sportowych lekkoatletycznej, pływackiej, biegowej czy tenisowej.

Co dalej z Klubem Olimpiad Specjalnych Promyk?

– pytają rodzice w liście, podkreślając, że rozumieją trudności finansowe Miasta Rybnika, jednak nie są w stanie zrozumieć, dlaczego Miasto oszczędza na osobach z niepełnosprawnością. O sprawę braku dofinansowania pytał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydenta Piotra Kuczerę, Arkadiusz Żabka:

Uczestniczyli w konkursie grantowym, no i komisja grantowa, wskazując na błędy merytoryczne, stwierdziła, że nie jest w stanie tego grantu przyznać. Ale też, żeby nie szerzyć paniki, jest kolejny konkurs, wiem, że się przygotowują, mam nadzieję, że się uda.
Radio90: Pod tym listem podpisało się wielu rodziców, pytają o przyszłość
Panie redaktorze, jest konkurs grantowy, to oznacza, że środki publiczne mają być wydatkowane zgodnie z regulaminem i zgodnie z ustawą, która się niedawno pojawiła. Tych reguł się po prostu trzeba trzymać. Czasami się popełnia błędy w jednym konkursie, w drugim wychodzi. Trzyma kciuki. Mam nadzieję, że wyjdzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj