Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostatnie sparingi trzecioligowców. ”To nie były dobre zawody w naszym wykonaniu”

Facebook Twitter

Ostatni sparing rozegrali przed inauguracją rundy wiosennej w trzeciej lidze piłkarze ROW-u Rybnik. Rybniczanie zmierzyli się z ligowym rywalem, rezerwami Górnika Zabrze. Mecz na stadionie przy ulicy Gliwickiej przegrali 0:3. Goście zagrali lepiej i wygrali zasłużenie.

To nie były dobre zawody w naszym wykonaniu

– mówił po meczu obrońca ROW-u:

Piotr Pacholski: Nie tak to miało wyglądać, to już są sparingi takie gdzie wynik jest już istotną sprawą, a tutaj wiele pozostało do życzenia. Na pewno postaram się zrobić analizę i zrobić to, co jeszcze nie funkcjonuje tak jak powinno. Parę istotnych roszad nastąpiło ale ci co przyszli, też muszą wejść w tą drużynę i dać z siebie wszystko żeby załatać dziury, które powstały po tej przerwie zimowej.

W grze mojego zespołu jest jeszcze wiele elementów do poprawy

– mówił po meczu trener ROW-u:

Roland Buchała: Uważam, że chłopacy wykonali kawał dobrej roboty przez ten okres przygotowawczy, co nie zmienia faktu, że jest bardzo dużo rzeczy do poprawy. Na pewno musimy się bardziej skupić na stałych fragmentach gry, atak pozycyjny wygląda w miarę pozytywnie, bo dostajemy się pod pole karne przeciwnika ale dzisiaj szwankowało dośrodkowanie i tak naprawdę są sytuacje strzeleckie ale nie oddajemy strzałów na bramkę, więc musimy być bardziej pazerni na te bramki i musimy pokazać, że chcemy je strzelać.

Warto podkreślić, że zespół ROW-u wystąpi wiosną w mocno zmienionym i odmłodzonym składzie:

Roland Buchała: Mieliśmy budżet na kilu zawodników tylko i wyłącznie młodych, udało się ściągnąć Tomka Gomole na pozycji napastnika- to jest naszą wartością dodatnią. Odeszło dużo wartościowych zawodników, którzy tak naprawdę bardzo dobrze grali w tamtej rundzie, w ich miejsce wchodzą zawodnicy 15, 16 i 17-letni, którzy nie mają minut na trzecioligowych boiskach i co to będzie to jest jedna, wielka niewiadoma, bo albo ci chłopcy staną na wysokości zadania i zaczną się ”odpowiednio sprzedawać na boisku” i ciągnąć nam tą grę, albo będziemy musieli kombinować na różne sposoby żeby tak to ułożyć, żeby zdobywać ligowe punkty, bo na tym najbardziej nam zależy.

A pierwszy mecz o ligowe punkty ROW rozegra w najbliższą sobotę (06.02.), na wyjeździe zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

Dodajmy, że swój ostatni sparing wygrali także piłkarze innego trzecioligowca, Pniówka Pawłowice. Po bramce Dawida Hanzla pokonali Szombierki Bytom 1:0. Pawłowiczanie także w sobotę (06.02.), w pierwszym ligowym meczu tej wiosny zagrają na wyjeździe z Piastem Żmigród.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj