Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Intencją miasta było wsparcie szpitala”. Oświadczenie prezydenta Kuczery w sprawie zakupu aparatury do diagnostyki koronawirusa

Facebook Twitter

Powracamy do tematu bezużytecznego sprzętu do testowania na Covid-19, jakie od roku jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Miasto Rybnik przekazało na ten cel 816 tysięcy złotych. Tymczasem od kilku miesięcy testy pacjentów wysyła się do innego laboratorium w Katowicach.

Jak pisze prezydent Kuczera, nie jest prawdą, że Miasto Rybnik przekazało urządzenie do przeprowadzania testów, o czym w swoim oświadczeniu pisze Ewa Fica, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku. Miasto Rybnik w marcu ubiegłego roku przekazało dotację celową o wartości 816 000 zł na konto szpitala.

Jak podkreśla gospodarz Rybnika, miasto nie wybrało konkretnego sprzętu, a przekazało środki na zakup aparatury, o której wyborze decydowała dyrekcja oraz pracownicy szpitala, którzy są ekspertami w tej sprawie. Intencją miasta było wsparcie szpitala, który zapewniał, że w czasie pandemii zakup specjalistycznej aparatury pozwoli na szybkie wykrywanie koronawirusa SARS-CoV-2 nawet w bardzo wczesnej jego fazie.

Na koniec trzeba dodać, że w grudniu zmieniła się dyrekcja szpitala, co znacznie utrudni wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które kupiły taki a nie inny sprzęt.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj