Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszustwo na Blik. Jastrzębianka straciła 800 złotych

Facebook Twitter

Kolejne oszustwo na Blik w Jastrzębiu-Zdroju. Kobieta straciła 800 złotych, bo była przekonana, że pomaga siostrze, a w rzeczywistości oddała swoje pieniądze oszustowi.

Oszustwo na Blika

Do policjantów wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na BLIK-a”. Ofiarą tego oszustwa padła mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Kobieta straciła 800 złotych. Schemat działania oszustwa wyglądał w następujący sposób. W nieznanych okoliczności, ktoś włamał się na konto na portalu społecznościowym jej siostry. Za pośrednictwem komunikatora internetowego przysłała jej wiadomość, że potrzebuje pilnie pieniędzy. Poszkodowana, chcąc pomóc, podała kod Blik. Gdy po chwili dostała prośbę o następny kod blik, zorientowała się, że została oszukana.

Przestępcy wymyślają co raz to nowe metody oszustw. Jedna z form wyłudzenia pieniędzy polega na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Przestępca po włamaniu się na konto wybranej osoby na portalu społecznościowym wysyła za pomocą jej komunikatora do znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą uiszczenia opłaty. Następnie oszust prosi swoją ofiarę o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłaca pieniądze z bankomatu. Ma być to najszybszy i najprostszy sposób na przekazanie środków. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożycza pieniądze znajomemu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024