Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszustwo metodą na policjantów i sukces radlińskiej policji!

Facebook Twitter

Oszustwo metodą na policjantów to jedna z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Ale tym razem oszustów udało się zatrzymać!

Polak okradał w Czechach lombardy

Małżonkowie z powiatu wodzisławskiego byli przekonani, że pomagają mundurowym w schwytaniu przestępców i przekazali fałszywym funkcjonariuszom ponad 100 tys. zł. To kolejne ofiary oszustów, którzy wyłudzali pieniądze metodą „na policjanta”. Ale tym razem oszustów udało się wytropić i zatrzymać. To efekt intensywnego, dwutygodniowego śledztwa policjantów z Radlina.

W wyniku śledztwa mundurowi zatrzymali najpierw 28-letniego mężczyznę, który został schwytany w Bytomiu, potem wpadła 45-letnia kobieta i jej 30-letni znajomy. Ci z kolei zostali zatrzymani w Rudzie Śląskiej. Wszyscy trzej podejrzani usłyszeli zarzut oszustwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Metoda „na policjanta” jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów oszustwa, którego ofiarami padają nie tylko starsze osoby. Mimo wielu apeli i ostrzeżeń, policjanci wciąż otrzymują zgłoszenia dotyczące tego typu przestępstw. Dlatego też wspólnie z mundurowymi apelujemy do wszystkich mieszkańców: nie bądźcie obojętni, ostrzegajcie swoich bliskich przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024