Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Patostreamerzy aresztowani na trzy miesiące [WIDEO]

Facebook Twitter

Dwaj 18-letni patostreamerzy ze Śląska, którzy w dniach 17-19 listopada dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu dwóch młodych kobiet, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Zatrzymani przez śląskich policjantów w miniony weekend, młodzi mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny, które transmitowali w sieci. Grozi im do 8 lat za kratami.

Zakończyło się wczorajsze (27.11.) posiedzenie aresztowe wobec dwóch patostreamerów. Po zdarzeniu nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju, lecz dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udało się ich namierzyć i ustalić, kiedy zamierzają wrócić do Polski. Zatrzymanie nastąpiło na terenie Śląska, niedługo po tym, jak młodzieńcy przekroczyli granicę.

Wczoraj rano w katowickiej prokuraturze usłyszeli zarzuty. Podejrzani między innymi o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad młodą kobietą, rozpowszechnianie za pośrednictwem sieci internet jej nagiego wizerunku bez jej zgody, usiłowanie doprowadzenia jej do obcowania płciowego wykorzystując bezradność kobiety, nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, jeden z nich odpowie także za spowodowanie obrażeń ciała innej młodej kobiety.

Decyzją katowickiego sądu, nastolatkowie spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie, gdzie będą oczekiwać na rozprawę. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024