Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice żegnają byłego zastępcę wójta

Facebook Twitter

Zmarł śp. Marian Bęben, mieszkaniec Warszowic, Zastępca Wójta Gminy Pawłowice w latach 1998-2011. Urząd Gminy w Pawłowicach zamieścił smutny komunikat informujący o odejściu samorządowca.

fot. pawlowice.pl

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przeżywamy śmierć

Śp. Mariana Bębna

Samorządowca, Zastępcy Wójta Gminy Pawłowice 1998-2011,
Mieszkańca Warszowic, Laureata nagrody „Za Zasługi dla Gminy Pawłowice.

Odszedł Człowiek, którego życie nierozerwalnie wiązało się z historią pawłowickiego samorządu. Był dla nas Zwierzchnikiem, Współpracownikiem i Kolegą. W naszej pamięci na zawsze pozostanie jako Człowiek życzliwy i szlachetny, który z zaangażowaniem pracował na rzecz rozwoju gminy. W tym trudnym momencie Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym składamy wyrazy współczucia i żalu

Franciszek Dziendziel Damian Herman
Wójt Gminy Pawłowice Przewodniczący Rady Gminy
z pracownikami urzędu z radnymi

Marian Bęben urodził się 10 stycznia 1951 r. w Świętochłowicach. W 1962 r. zamieszkał w Warszowicach. Szkołę Podstawową ukończył w Pawłowicach, następnie kontynuował naukę w Technikum Mechaniczno – Elektrycznym w Bielsku–Białej. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Jego praca zawodowa w latach 1974 – 1998 była związana z górnictwem, gdzie przeszedł kolejne szczeble kariery górniczej od nadgórnika do kierownika robót górniczych. Za zasługi w górnictwie został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym krzyżem zasługi.

Mieszkańcom gminy znany był przede wszystkim jako Zastępca Wójta Gminy Pawłowice. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 1998 do 2011 roku. W tym czasie wspólnie z wójtem śp. Damianem Galuskiem pracował na rzecz rozwoju gminy. W zakresie swoich obowiązków miał między innymi drogownictwo. Z wielkim zaangażowaniem przyczyniał się do pozyskania środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, dzięki którym w sołectwach zostały wyremontowane główne ciągi komunikacyjne. Zajmował się sprawami oświaty, współpracą z organizacjami pozarządowymi, współpracą z jednostkami pomocniczymi gminy.

Był inicjatorem i współzałożycielem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Sołectwa Warszowice. Od 2013 do 2019 roku pełnił funkcję Prezesa stowarzyszenia angażując się w wiele inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz mieszkańców sołectwa. Regularnie uczestniczył również w spotkaniach dla emerytowanych pracowników urzędu organizowanych przez wójta gminy. W 2014 roku został odznaczony medalem „Za Zasługi dla Gminy Pawłowice”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj