Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Pełno w kolejce zarażonych”. Sporo osób do wymazów

Facebook Twitter

Po świątecznym weekendzie sporo osób ustawiło się do kolejki w miejscach, gdzie można wykonać wymaz. Tak też się stało w Rybniku. Brak zachowanego dystansu spowodowało, że interweniować musiała policja. Podobne sygnały są z innych miast regionu.

Spore kolejki do punktów wymazów. W Rybniku konieczna była interwencja policji. Funkcjonariuszy wezwał jeden z mieszkańców ulicy Wysokiej, gdzie w prywatnym laboratorium pobierane są wymazy.

Mieszkańcy stoją wzdłuż ulicy Wysokiej i Białych

– mówi nasz słuchacz:

Kolejki ciągną się po deptaku, po ulicy Białych, wszędzie pełno w kolejce zarażonych. Powiadomiłem sanepid, przyjechała policja na sygnale. Wypadałoby się tym zainteresować, coś z tym zrobić, wyznaczyć miejsce dla tych ludzi, którzy czekają w kolejce do wymazu. Zawiadomiłem policję, tak nie może być. Skoro laboratorium nie ma takiej mocy przerobowej, to niech umawiają ludzi na godzinę, a nie koło nas stoją kolejki pod oknami i ludzie zarażają. Skoro są skierowani przez lekarzy do punktu pobrań, czyli są potencjalnymi chorymi, a tutaj jest takie zbiorowisko ludzi. To troszeczkę nie na miejscu.

Informację o interwencji policja przed laboratorium pobierającym wymazy potwierdziła w rozmowie z naszym reporterem Bogusława Kobeszko oficer prasowa rybnickiej policji:

Bogusława Kobeszko: Otrzymaliśmy zgłoszenie, że przy ulicy Wysokiej w punkcie pobrań wymazów, osoby stojące w kolejce nie zachowują nakazanych odległości oraz zdejmą maski. Policjanci pojechali na miejsce, poinformowali że osoby ustawiły się w kolejce do punktu pobrań stosują się do obostrzeń, mają zasłonięte usta i nos, zachowują również odpowiednie odstępy, na tym interwencja policji się zakończyła. .

Według rybnickiej policji w kolejce do wymazów stało około 30 osób.

O kolejce do wymazów pisała do nas także słuchaczka z Raciborza, Justyna:

Polecam wspomnieć, jaka jest kolejka na badania covidowe w Raciborzu na ul. Pocztowej, czekamy w kolejce już 2 godziny a końca nie widać. Za mną jeszcze co najmniej 30 osób.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj