Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PINB: Konieczna będzie rozbiórka dachu Świerklańca, być może także jednej ściany

Facebook Twitter

Konieczna będzie rozbiórka dachu Świerklańca, być może także ściany od ulicy św. Jana. Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla miasta Rybnika.

Dobra informacja jest taka, że bez względu na zakres prac rozbiórkowych kamienica zostanie całkowicie odbudowana przez właściciela.

W ubiegłym tygodniu podczas prac remontowych doszło do katastrofy. Runęła ściana frontowa kamienicy. Ugięty został także dach budynku. Po analizach podjęto decyzję, że łatwiej i taniej będzie rozebrać stary dach i postawić nowy:

Tomasz Karakuła: Z elementów obiektu będzie rozebrany dach oraz ściany wewnętrzne tego segmentu, który uległ katastrofie budowlanej. Brana jest także pod uwagę rozbiórka tej ściany zewnętrznej od strony ulicy św. Jana, tu decyzja będzie podjęta w miarę zaawansowania robót rozbiórkowych, będziemy obserwować jak się konstrukcja obiektu zachowuje i w miarę potrzeby mamy także na uwadze kwestię, aby tą ścianę też ostatecznie rozebrać. Jest podjęta decyzja, że bez względu na zakres robót rozbiórkowych, ta kamienica będzie w całości odbudowana przez właściciela.

Mówił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Rybnika. Prace zabezpieczające i rozbiórkowe mają rozpocząć się w najbliższy poniedziałek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj