Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pniówek Pałowice wygrywa ze Ślęzą Wrocław. ROW Rybnik bez punktów

Facebook Twitter

Drugie zwycięstwo tej wiosny odnieśli piłkarze trzecioligowego Pniówka Pawłowice, punktów nie zdobył ROW Rybnik. W sobotę (13.02.) pawłowiczanie zmierzyli się ze Ślęzą Wrocław. Po dobrym spotkaniu pokonali gości 2:1.

Bramki dla Pniówka strzelili Dawid Hanzel i Dawid Weis. Swój mecz przegrał natomiast ROW Rybnik, który uległ na własnym stadionie Polonii Nysa 2:4. Rybniczanie zaczęli dobrze, prowadzili po golach Piotra Pacholskiego i Tomasz Gomoli, jednak w końcówce pierwszej połowy goście wyrównali, a w drugiej części meczu strzelili jeszcze dwa gole.

Roland Buchała: Taka sinusoida nas dzisiaj spotkała niestety. Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, strzeliliśmy dwie bramki ze stałego fragmentu, który mieliśmy przygotowany. Tak naprawdę popełniamy potem dwa indywidualne błędy w obronie, otwieramy strefy którymi nam się pakuje zespół przeciwnika i strzelają dwie bramki. Muszę zobaczyć bramkę na 3:0, bo z mojej perspektywy ta piłka odbiła się dużo przed linią, a sędzia boczny pokazał, że piłka wpada do bramki i to tak naprawdę spowodowało, że nastąpiła frustracje i nie układała się nam gra w drugiej połowie. Niestety przegraliśmy to spotkanie.

W meczu ROW stracił dwóch zawodników, z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Jakub Pochcioł i bramkarz Dawid Jona.

Mamy młody zespół, każdy ubytek w kadrze to problem

– dodaje trener

Roland Buchała: Kłody pod nogi i na prawdę nie jest to łatwe zbudować w tak krótkim czasie zespół, który będzie wyglądał dobrze ale strzelamy dwie bramki i wygrywamy do 30 minuty 2:0, więc Ci chłopcy też muszą uwierzyć, że potrafią, bo nie przegrywamy tutaj 4:0, na sam koniec mieliśmy słupek, dwie dobre sytuacje żeby ten wynik poprawić, więc oni muszą uwierzyć w siebie, że to co ja widzę w nich na treningach ten potencjał, oni muszą to samo przełożyć na mecz, a niektórzy są jeszcze zablokowani. Ja w nich wierzę i im ufam, że w kolejnych będą walczyć, a czy boisko nas nagrodzi punktami czy nie, zobaczymy.

W tabeli grupy trzeciej III ligi, ROW spadł na 16 pozycję, Pniówek jest nadal czwarty. W kolejnym meczu rybniczanie zagrają na wyjeździe z Foto Higieną Gać a zespół z Pawłowic z rezerwami Zagłębia Lubin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj