Pniówek Pałowice wygrywa ze Ślęzą Wrocław. ROW Rybnik bez punktów

Drugie zwycięstwo tej wiosny odnieśli piłkarze trzecioligowego Pniówka Pawłowice, punktów nie zdobył ROW Rybnik. W sobotę (13.02.) pawłowiczanie zmierzyli się ze Ślęzą Wrocław. Po dobrym spotkaniu pokonali gości 2:1.

Bramki dla Pniówka strzelili Dawid Hanzel i Dawid Weis. Swój mecz przegrał natomiast ROW Rybnik, który uległ na własnym stadionie Polonii Nysa 2:4. Rybniczanie zaczęli dobrze, prowadzili po golach Piotra Pacholskiego i Tomasz Gomoli, jednak w końcówce pierwszej połowy goście wyrównali, a w drugiej części meczu strzelili jeszcze dwa gole.

Roland Buchała: Taka sinusoida nas dzisiaj spotkała niestety. Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, strzeliliśmy dwie bramki ze stałego fragmentu, który mieliśmy przygotowany. Tak naprawdę popełniamy potem dwa indywidualne błędy w obronie, otwieramy strefy którymi nam się pakuje zespół przeciwnika i strzelają dwie bramki. Muszę zobaczyć bramkę na 3:0, bo z mojej perspektywy ta piłka odbiła się dużo przed linią, a sędzia boczny pokazał, że piłka wpada do bramki i to tak naprawdę spowodowało, że nastąpiła frustracje i nie układała się nam gra w drugiej połowie. Niestety przegraliśmy to spotkanie.

W meczu ROW stracił dwóch zawodników, z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Jakub Pochcioł i bramkarz Dawid Jona.

Mamy młody zespół, każdy ubytek w kadrze to problem

– dodaje trener

Roland Buchała: Kłody pod nogi i na prawdę nie jest to łatwe zbudować w tak krótkim czasie zespół, który będzie wyglądał dobrze ale strzelamy dwie bramki i wygrywamy do 30 minuty 2:0, więc Ci chłopcy też muszą uwierzyć, że potrafią, bo nie przegrywamy tutaj 4:0, na sam koniec mieliśmy słupek, dwie dobre sytuacje żeby ten wynik poprawić, więc oni muszą uwierzyć w siebie, że to co ja widzę w nich na treningach ten potencjał, oni muszą to samo przełożyć na mecz, a niektórzy są jeszcze zablokowani. Ja w nich wierzę i im ufam, że w kolejnych będą walczyć, a czy boisko nas nagrodzi punktami czy nie, zobaczymy.

W tabeli grupy trzeciej III ligi, ROW spadł na 16 pozycję, Pniówek jest nadal czwarty. W kolejnym meczu rybniczanie zagrają na wyjeździe z Foto Higieną Gać a zespół z Pawłowic z rezerwami Zagłębia Lubin.