TS ROW Rybnik wrócił na ligowe boiska. Piłkarki zmierzyły się ze Śląskiem Wrocław [FOTO]

Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik zainaugurowały rundę wiosenną ekstraligi. W pierwszym meczu zmierzyły się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Sobotnie (06.03.) spotkanie przegrały 0:3 ale zaprezentowały się z dobrej strony w walce z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Śląsk – czwarty zespół w tabeli – do przerwy prowadził 1:0, w drugiej części meczu podwyższył, a ostatniego gola zdobył w doliczonym czasie gry. Mimo przegranej trener TS ROW-u nie złamywał rąk.

Krzysztof Klonek: Jeżeli chodzi o przebieg gry to nie było jakiegoś dominanta, zdecydowanie więcej piłki utrzymał Śląsk Wrocław ale my graliśmy tak celowo. Ja myślę, że ten wynik 3:0 to zbyt duży wymiar kary, zwłaszcza, że to najmocniejszy skład jaki mamy do dyspozycji. Wierzyliśmy, że tam możemy zdobyć punkty, byliśmy pod bramką przeciwnika kilka razy, natomiast takich 100% sytuacji nie było. W drugiej połowie odważniej zagraliśmy, dużo więcej czasu spędziliśmy na połowie przeciwnika, nadziewaliśmy się na kontry. Jestem z dziewczyn bardzo zadowolony, bo walczyły do ostatniej minuty.

W najbliższą sobotę (13.03.) rybniczanki zagrają na stadionie w Niedobczycach. Ich przeciwnikiem będzie GKS Katowice, początek meczu o godz. 15.00.

Śląsk Wrocław – TS ROW Rybnik 3:0 (1:0)

1:0 – Joanna Wróblewska (27), 2:0 – Kamila Czudecka (61), 3:0 – Małgorzata Korda (90)

Śląsk Wrocław: Bocian – Korda, Tracz, Dudziak, Turowska, Wróblewska, Martyna Buś, Kulig, Czudecka, Iwaśko, Marcelina Buś