Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Rud sprzątają cmentarz

Facebook Twitter

Jutro Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku dbamy o groby naszych bliskich, by tego dnia były czyste i zadbane, stawiamy kwiaty, zapalamy znicze. O porządek na cmentarzach dba także młodzież. Co roku w akcji sprzątania liści na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu biorą udział podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Rud.

Mówi nauczyciel w ośrodku, Kacper Kubiczek:

Już od paru lat mamy taką inicjatywę – przyjeżdżamy, pomagamy tu na cmentarzu ogarnąć tą większą część liści i wychodzi nam to bardzo dobrze. Chłopcy chętnie pomagają, ludzie starsi są zadowoleni, bo zabieramy im pracę. Jest ogrom liści, jest ogrom pomników, ten cmentarz jest największy w całym powiecie. Chłopaki chętnie pomagają, jest to odskocznia. Dziękuję im za pracę i za chęć!

Lubimy pomagać – mówili naszemu reporterowi Przemek, Wojtek, Kornel i Adrian:

Wpadliśmy na pomysł, że pomożemy pograbić liście na cmentarzu, doprowadzić do porządku. (…) Nie chcemy, żeby to było dla innych osób ciężarem. (…)  To już nie pierwszy rok, kiedy tutaj pracujemy!

Sprzątać na raciborskiej nekropolii pomagają także podopieczni tamtejszego Zakładu Poprawczego. Jak mówią zarządcy cmentarza: to pomoc bezcenna, dzięki młodzieży nekropolia w dniu Wszystkich Świętych jest w dużym stopniu uprzątnięta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj