Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjny pościg w Ustroniu. Kara grzywny może wynieść nawet 30 tys. zł! [WIDEO]

Facebook Twitter

Dzisiaj (09.10.) policja poinformowała o czwartkowym (05.10.) zdarzeniu na drogach Śląska Cieszyńskiego. Policyjny pościg w Ustroniu za kierowcą, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

pościg w ustroniu

Policyjny pościg w Ustroniu – sprawca miał zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z cieszyńskiej grupy Speed, w czwartek (05.10.)  przed godziną 18.00, zauważyli na ulicy Daszyńskiego skodę, której kierowca zachowywał się nieprzepisowo. Wobec tego, dali mężczyźnie sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak, zamiast zjechać na pobocze, znacznie przyspieszył, rozpoczynając desperacką ucieczkę. W trakcie pościgu, pędził z dużą prędkością ulicami miasta, przez las i drogą dla rowerów, próbując zgubić radiowóz. Ignorując znaki drogowe, stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W końcu, tracąc panowanie nad pojazdem na drodze dla rowerów, zjechał na wał rzeki, uderzył w drzewa, a następnie niemal wpadł do koryta Wisły. Próba pieszej ucieczki okazała się bezskuteczna – mężczyzna został dogoniony i obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Pościg w Ustroniu: zobacz film z policyjnego rejestratora

Jak się okazało, 33-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Miał na swoim koncie nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, a także aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Prawdopodobnie to były powody, dla których postanowił uciekać przed kontrolą drogową.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a kara grzywny za popełnione wykroczenia może sięgać nawet 30 000 złotych. To pokazuje, jak surowe konsekwencje niesie za sobą lekceważenie przepisów drogowych i ucieczka przed policją.

Zobacz filmy na kanale YT Radia 90 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024