Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Skoczów zaprasza do parku na Górnym Borze [FOTO]

Facebook Twitter

Tablice edukacyjne, ławki, budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy oraz blisko 2 kilometry ścieżek, po których można jeździć rowerem czy rolkami. To doskonałe miejsce na spacery i chwilę wytchnienia.

Do użytku oddano kolejny fragment parku na Górnym Borze w Skoczowie. Trzy stawy, las i ścieżki wijące się wokoło są terenem, z którego korzysta wiele osób.

 Teraz obszar przeznaczony na rekreację jeszcze się powiększył

– mówi Andrzej Bubnicki, zastępca burmistrza Skoczowa.

Park na Górnym Borze, gdzie oprócz stawów, są też ścieżki utwardzone, ławki, cała infrastruktura rekreacyjna pozwalająca na przyjemne spędzenie na łonie przyrody wolnego czasu, ale jednocześnie blisko centrum miasta. Powstała nowa ścieżka edukacyjna ze stanowiskami sensorycznymi również dostępnymi w pełni dla osób niepełnosprawnych, dlatego że wszystkie tablice są wyposażone w alfabet Braille’a. Powstały nowe takie „outdoor classroom” czyli miejsca do prowadzenia zajęć edukacji ekologicznej dla uczniów. To w sumie 9 takich klas edukacyjnych, więc liczę na to, że dużo lekcji przeniesie się tam na Górny Bór, gdzie będzie można zobaczyć rodzime gatunki fauny i flory.

A więcej o tym, co ciekawego można oglądać w parku na Górnym Borze w Skoczowie, o tym w programie „Eko Patrol Radia 90” w sobotni poranek po godzinie ósmej. Zapraszamy w imieniu Jana Baczy.

Posłuchaj naszego cyklu. Eko Patrol Radia 90

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022