Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poseł Krząkała składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektor WSS nr 3 w Rybniku

Facebook Twitter

''Dyrektor szpitala w Rybniku, Ewa Fica działa z pozycji siły, wiedząc, że ma plecy u marszałka'' - przyznaje w rozmowie z Radiem 90 poseł Marek Krząkała. Parlamentarzysta złożył w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ewę Ficę, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku.

Jak wiecie z naszych wiadomości, od 1 lipca cztery szpitalne oddziały: pediatria, wewnętrzny, otolaryngologia dziecięca oraz otolaryngologia, zostały zawieszone. To pokłosie konfliktu z lekarzami, których teraz brakuje, bo nie przyjęli nowych warunków płacy i pracy. Cierpią na tym jak zwykle pacjenci, bo przez najbliższe miesiące nie znajdą w Rybniku pomocy. Kilku pacjentów trzeba było przetransportować do okolicznych szpitali.

Złożyłem zawiadomienie, bo wcześniejsze apele, spotkania z dyrekcją nie przyniosły żadnego rezultatu.

Mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką poseł:

Marek Krząkała: Zdaniem marszałka pani dyrektor świetnie zarządza szpitalem, tymczasem fakty są zupełnie inne, stąd to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To co się dzieje woła o pomstę do nieba. Nie było by tego, gdyby pani dyrektor chciała rozmawiać z załogą, a nie traktować ich z pozycji siły, wiedząc, że ma plecy u marszałka, który pozwala jej robić to, co się jej żywnie podoba. Brak rozmowy doprowadził do sytuacji z jaką się dzisiaj mierzymy jako mieszkańcy.

Poseł ma nadzieję, że prokuratura rozpocznie śledztwo w tej sprawie:

Marek Krząkała: Ten szpital jest zbyt cenny na mapie geograficznej naszego województwa i subregionu, żeby go zdemolować i zniszczyć. Wszystko na to wskazuje, że tak się dzieje. W trosce o mieszkańców i pacjentów prokuratura powinna zbadać wszystkie te wątki, które budzą wątpliwości, a które zostały zawarte w tym zawiadomieniu, m.in. kwestię stacji dializ, która pracuje w taki sposób, że została przyjęta przez zewnętrzną placówkę, a lekarze udzielają tam tylko teleporad, to jest skandaliczne, że nie ma lekarza na miejscu.

Zawiadomienie zostało również przekazane do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach z informacją do Prokuratury Krajowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021