Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat rybnicki sam sfinansuje remont ulicy Pojdy w Leszczynach

Facebook Twitter

Jest szansa, że na przełomie czerwca i lipca rozpocznie się remont ulicy Pojdy w Leszczynach. To jedna z głównych dróg na terenie gminy, bardzo ruchliwa. Niedługo ogłoszony zostanie przetarg, w którym wyłoniony ma zostać wykonawca.

Prace będą prowadzone na odcinku ponad 880 metrów, od skrzyżowania z ulicą Dworcową do połączenia z nową nawierzchnią przed rondem. Mówi Adam Pszczółka, dyrektor Zarządu Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego:

 Adam Pszczółka: Wymianę całej nawierzchni na całej szerokości, przebudowę chodnika, budowę kanalizacji, budowa bitumicznego pobocza o szerokości półtorej metra. Ta droga wskazuje już w pierwszej kolejności pewne uchybienia co do standardów. Tam jest spory ruch, nie tylko pojazdów, ale i mieszkańców, dlatego też zdecydowaliśmy o remoncie.

Kierowcy w czasie prowadzonych prac będą musieli liczyć się z utrudnieniami:

 Adam Pszczółka: Planujemy, że prace będą trwały około pięciu, sześciu miesięcy. Utrudniania będą, przewidujemy ruch wahadłowy, ale myślę, że mieszkańcy w odniesieniu do poprzedniej inwestycji – budowy ronda, są przyzwyczajeni, że utrudnienia występują. Jednak warto czasem pomęczyć się tylko po to, żeby mieć drogę o lepszym standardzie. Jest to droga ruchliwa, więc całkowite zamknięcie jest wykluczone.

Dodajmy, że w ramach tej inwestycji nie będzie remontowany odcinek w pobliżu wiaduktu, ponieważ w najbliższych latach planowana jest również przebudowa tego obiektu. W tym roku powstanie dokumentacja projektowa.

A remont ulicy Pojdy w Leszczynach zostanie w całości sfinansowany ze środków Powiatu Rybnickiego. To kwota blisko 6 milionów złotych. Nie udało się otrzymać dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja znalazła się na liście rezerwowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022