Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Piotr Kuczera- nowy mechanik ROW-u [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Zakład przegrany, słowa trzeba dotrzymać. We wtorek (01.10.) prezydent Rybnika Piotr Kuczera pojawił się w warsztacie żużlowców ROW-u Rybnik. Wszystko dlatego, że przed sezonem założył się z wiceprezesem klubu, Maciejem Kołodziejczykiem o to, czy rybniccy żużlowcy awansują do ekstraligi, czy też nie. Prezydent twierdził, że to się nie uda.

Zakład przegrał i zgodnie z umową honorowo pojawił się w warsztacie, by odrobić dniówkę jako mechanik. Spędził tam godzinę, ale zadanie, jakie przed nim postawiony wykonał:

W jednym z komentarzy w chwilach skupienia napisałem, że tak nie do końca wierzę, że będzie ekstraliga. Pan prezes Kołodziejczyk wykorzystał sytuację i wypadało zakład przyjąć i przyznam się, że nawet z pewną radością zakład podejmowałem. Myślę, że też pewna mobilizacja na różnych poziomach była większa, no każdy chce zobaczyć prezydenta w warsztacie, no to dzisiaj zobaczyli. Dla mnie trochę to takie odniesienie do młodości, kiedy to człowiek sam w swoim garażu rozkręcał komarki, simsonki. Trochę mi się przypomniało tej wiedzy, dzięki Bogu szef mechaników czuwał, także chyba niczego nie popsułem.

Jak sobie poradził prezydent Kuczera? Mówi nadzorujący jego pracę, główny mechanik klubu Eugeniusz Skupień:

Za zadanie miał rozebranie silnika, wyciągnięcie silnika z motoru z ramy- zrobił to dobrze. Tam jest parę śrub tylko do odkręcenia. Pięć śrub i silnik się wyrzuca z ramy- wszystko zrobił super. Ogólnie zna się na rzeczach, wie co, jak się nazywa. Nadawałby się.  

Żużlowcy ROW-u w przyszłym sezonie powalczą w ekstralidze. Które miejsce zajmą? Czy utrzymają się w gronie najlepszych zespołów w kraju? Jest się znów o co zakładać:

Strach się zakładać, na razie mała przerwa. Życzę naszym żużlowcom, żeby ta ekstraliga zagościła w Rybniku na stałe, w co wierzę i mam nadzieję, że sezon 2020 będzie udany i będziemy się mogli cieszyć dobrym widowiskiem w kolejnym sezonie żużlowym- dodaje prezydent Kuczera.

Dodajmy jeszcze, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości, że prezydent Kuczera nie opuścił dziś swojego urzędu. W warsztacie ROW-u Rybnik pojawił się, korzystając z dnia wolnego.

Zobacz na filmie, jak prezydent Kuczera poradził sobie w warsztacie klubu PGG ROW Rybnik:

 

Zobaczcie zdjęcia:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj