Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Problem z ogrzewaniem przy Ogrodowskiego w Rybniku. Co usłyszeliśmy w ZGM?

Facebook Twitter

"Marzniemy w mieszkaniach. Stare piece węglowe zostały usunięte a nowego ogrzewania gazowego jeszcze nie mamy". Problem mieszkańców familoków na ulicy Ogrodowskiego w Rybniku znacie z wiadomości Radia90. Interweniujemy w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej. 

Mieszkania przy ulicy Ogrodowskiego w Rybniku

Od kilku miesięcy w familokach na Paruszowcu trwa termomodernizacja. Ocieplane są ściany zewnętrzne budynków, wymieniane okna, ma też zostać wymienione ogrzewanie.

Kiedy rozpocznie się montaż ogrzewania gazowego? Nie wiadomo. Za inwestycję odpowiada Polska Spółka Gazownictwa. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku, zapowiada że do czasu montażu instalacji gazowej mieszkańcy będą mogli wypożyczyć bezpłatnie grzejniki elektryczne. ZGM pokryje też rachunki za ogrzewanie.

Nasz reporter rozmawiał z dyrektorem ZGM w Rybniku Arturem Gliwckim.

Artur Gliwicki: Same przyczyny opóźnień nie są nam znane, ponieważ one nie zależą od ZGM, tylko od PSG czyli dostawcy gazu. Mamy plan działania i mamy pewną propozycję dla mieszkańców.  Zakład dysponuje grzejnikami elektrycznymi, które może nieodpłatnie wypożyczać. Miasto pokryje rachunki za energię, a my będzimy dochodzić zwrotów tych kosztów czy od wykonawców, czy od dostawców gazu, to jest teraz rzecz wtórna. Analizujemy sytuację, trudno się godzić z takim rozwiązaniem.

DyrektorZGM w Rybniku Zakładu Artur Gliwicki

ZGM w Rybniku szacuje, że wypożyczyć będzie trzeba około 100 grzejników elektrycznych. Dyrektor Zakładu Artur Gliwicki zapewnia, że instalacje elektryczne w familokach wytrzymają obciążenie.

Artur Gliwicki: Za każdym razem gdy występuje taka sytuacja, instalacje są badane, sprawdzane i tak dostosujemy je, by nie było problemów.

Radio 90: To jest grzejnik na mieszkanie? Na pokój?

Artur Gliwicki: To będzie rozpatrywane indywidualnie. W zależności od powierzchni. Mamy już takie doświadczenia, bo w poprzednich latach PGNiG miało spore opóźniania przy  instalacji przyłączy. Nasi pracownicy potrafią doradzić w takich sytuacjach.

Dodajmy, że zgodnie z umową Polska Spółka Gazownictwa miała podłączyć gaz do familoków na ulicy Ogrodowskiego do końca września.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj