Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Próbne matury w Jastrzębiu-Zdroju: najpopularniejsza biologia, potem geografia

Facebook Twitter

609 uczniów przystąpiło w Jastrzębiu-Zdroju do próbnych matur. Miasto życzy im powodzenia i podsumowuje, które przedmioty cieszą się największą popularnością wśród tegorocznych maturzystów.

fot.pixabay.com

Poza obowiązkowymi egzaminami- w tym roku tylko pisemnymi- z języka polskiego, matematyki i języka obcego uczniowie mogą wybrać dodatkowe przedmioty, które zdają na poziomie rozszerzonym. Najpopularniejsze są biologia, geografia i historia, a najrzadziej wybierane z kolei- informatyka, historia sztuki oraz filozofia, w całym mieście zdaje ją jedna osoba. Próbne matury potrwają jeszcze tydzień, do 16 marca.

Najpopularniejszym spośród dodatkowych przedmiotów na maturze próbnej okazała się biologia. Wybrało ją aż 96 uczniów. Na drugim miejscu jest geografia, którą zdaje 75 osób. Trzecim najpopularniejszym przedmiotem jest w tym roku historia. Na egzamin próbny z tego przedmiotu zdecydowało się 58 maturzystów.

Jednym z najrzadziej wybieranych przedmiotów jest w tym roku informatyka. Zdaje ją jednie 14 osób, z czego aż 13 to uczniowie Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 6. Historię sztuki zdaje 2 licealistów. Na maturę próbną z filozofii zdecydowała się tylko 1 osoba.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj