Przegrany sparing GKS-u

GKS Jastrzębie - Raków 3:5. Drugi sparing rozegrali przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze GKS-u Jastrzębie. Tym razem zmierzyli się z liderem pierwszej ligi Rakowem Częstochowa i przegrali 3:5. Gole dla GKS-u strzelali Bartosz Jaroszek, Farid Ali i Dominik Szczęch.

Pniówek Pawłowice

W meczu zagrał powracający do składu GKS-u po kontuzji Kamil Adamek, jak ocenia spotkanie?

Pierwsza połowa to były ciężkie warunki, śnieg sypał było ślisko, ale mecz był wyrównany. Niestety, kto strzela bramki ten wygrywa. Mamy tych bramek w pierwszej połowie. Strzeliliśmy akurat jeden, a Raków trzy. Mieliśmy dużo okazji aby strzelić, ale niestety… druga rzecz to nie możemy tak głupio tracić bramek, bo te bramki to w dziecinny sposób traciliśmy, po jakiś prostych błędach. Musimy zrobić wszystko, aby te błędy wyeliminować w następnych meczach i oby w lidze było jak najlepiej.

W środę GKS rozegra kolejny mecz kontrolny, tym razem zmierzy się z zespołem Rozwoju Katowice. Przypomnijmy, że jastrzębianie zajmują po rundzie jesiennej 7. miejsce w tabeli pierwszej ligi. O co zagrają wiosną?

O co zagramy? W następnym meczu o trzy punkty. Będziemy się starać, bo jest różnica bodajże ośmiu punktów, czy dziewięciu. Gramy też o awans i będziemy robili wszystko. Górnik, dwa lata temu też miał taką stratę i awansował. My też byśmy chcieli…tak po cichu.

W lutym GKS wyjedzie na zgrupowanie do pobliskiego Kamienia. Przed inauguracją rozgrywek, zespół rozegra jeszcze sześć sparingów.

Raków Częstochowa – GKS Jastrzębie 5:3 (3:1)
5:3 – Sebastian Musiolik (90 min.)

Raków Częstochowa (I połowa): Jakub Szumski – Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Patryk Kun, Igor Sapała, Karol Mondek, Maciej Domański, Miłosz Szczepański, Franciszek Wróblewski, Mateusz Zachara.

Raków Częstochowa (II połowa): Michał Gliwa – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Karol Mondek, Karol Noiszewski, Petr Schwarz, Rafał Figiel, Rafał Apolinarski, Piotr Malinowski (55. Bartosz Chłód, 71. Patryk Kun), Sebastian Musiolik.

GKS Jastrzębie (I połowa): Hubert Gostomski – Rafał Adamek, Piotr Pacholski, Bartłomiej Gajda, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Patryk Skórecki, Kamil Jadach, Kamil Adamek.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Oskar Mazurkiewicz, Farid Ali, Maciej Spychała, Damian Tront, Dominik Szczęch, Łukasz Krakowczyk (69. Adam Żak), Adam Żak (55. Hubert Gostomski).

Czerwona kartka: Grzegorz Drazik (53min., za faul przed polem karnym).