Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przemoc domowa w Cieszynie: Oprawca trafił za kratki

Facebook Twitter

Ofiara przemocy domowej - przynajmniej na razie - ma odrobinę spokoju. Oprawca, czyli 45-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Ojciec zostawił syna w aucie

Przemoc domowa w Cieszynie: Miejscowi dzielnicowi podczas interwencji natychmiast zatrzymali 45-letniego mieszkańca, który wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie których znęcał się nad partnerką. Na tym jednak się nie kończyło, groził jej bowiem także pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. W miniony weekend cieszyński sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc domowa: groził partnerce nożem

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek (7.09). Według ustaleń mundurowych 45-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których znęcał się nad swoją partnerką – kobieta była wyzywana, grożono jej.  Ze strony agresora dochodziło również do przemocy fizycznej. Tym razem nietrzeźwy 45-latek będąc pod silnym wpływem alkoholu groził pokrzywdzonej nożem. W związku ze swoim zachowaniem, a także z stanem nietrzeźwości, bo jak się okazało sprawca miał 3,5 promila alkoholu we krwi, 45-latek natychmiast trafił za kratki.

W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej interweniujący policjanci sporządzili również Niebieską Kartę. Następnie śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 45 – latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Materiały przekazano prokuratorowi, który przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad kobietą. Ponadto, mając na względzie ochronę osoby pokrzywdzonej, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Cieszynie przychylił się do wniosku i jego decyzją mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nie odwracaj wzroku – reaguj!

Pamiętajmy! Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj