Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przewozili narkotyki warte 2 miliony złotych. Zatrzymano mieszkańców Śląska [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno–Skarbowego zatrzymali 22 i 26-latka. Obaj mężczyźni podejrzani są o przemyt znacznych ilości narkotyków.

fot. Policja Opole

Mieli przewozić pod podłogą busa ponad 50 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 000 000 złotych. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

25 lutego, na opolskim odcinku autostrady A4, policjanci wydziału kryminalnego KWP w Opolu działając wraz z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wytypowali i zatrzymali busa renault.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę pojazdu, którym poruszali się 22 i 26-letni mieszkańcy Śląska. Czworonożny funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu, pies tropiący Hunter, wywąchał w podłodze renaulta środki odurzające. Po wnikliwej kontroli i rozmontowaniu części podłoża samochodu, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 kilogramów suszu roślinnego. Badania narkotesterem pokazały, że jest to marihuana. Zdaniem śledczych czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 000 000 złotych. Dodatkowo, przy 22-latku policjanci zabezpieczyli 5 000 euro.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Usłyszeli zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. 22 i 26-latkowi grozi nie mniej niż 3 lata więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023